72 % от ромите в страната не знаят, че има закон, забраняващ дискриминацията, сочи докладът „Дискриминация срещу ромите в Хърватия и България“, изработен от Център „Амалипе“ за България. 84 % от анкетираните не знаят за нито една организация, предлагаща подкрепа или съвет на хора, претърпели дискриминация. 86 % дори не съобщават за дискриминация, когато се сблъскат с нея.
Ромите се чувстват най-дискриминирани по отношение на училище, работа, здравеопазване и места за живеене. Все пак се забелязва повишаване на процента завършили средно и висше образование ромски младежи. Друг аспект на сегрегация е лошата инфраструктура и транспорт, липсата на регулация и законови разрешения за изграждане на прилични жилища, отчитат от „Амалипе“.
Снимки: БГНЕС
В Деня на християнското семейство, в брой 27 на предаването, слушайте: Какви неразказани френско-български истории разказва българското училище "Надежда" в Сен Назер и Рен във Франция, разговор с основателката му Надежда..
Френско-българска търговска и индустриална камара днес организира посрещане на новото божоле в София. По стара френска традиция всяка година в третия четвъртък на ноември се посреща първото младо вино божоле. Традицията вече близо 20 години се..
Министерският съвет одобри проект на споразумение за дарителство между Световната здравна организация и България за предоставяне на доброволна вноска в подкрепа на дейността на организацията в Ивицата Газа в размер на 100 хил. евро. Финансирането ще..
От следващата учебна година профилираната гимназия с интензивно изучаване на румънски език "Михай Еминеску" може да бъде преместена в сграда в центъра на..
В Деня на християнското семейство, в брой 27 на предаването, слушайте: Какви неразказани френско-български истории разказва българското..
Френско-българска търговска и индустриална камара днес организира посрещане на новото божоле в София. По стара френска традиция всяка година в третия..