Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пандемичната обстановка блокира някои избирателни секции в чужбина

| обновено на 14.11.21 в 11:03

Втората избирателна секция в Нова Зеландия – в Окланд, не можа да започне работа, след като по-рано вчера 13.11 посолството ни в Австралия и членовете на СИК-Окланд бяха уведомени, че заради влошената пандемична обстановка в града местните власти оттеглят даденото съгласие за провеждането на изборите на 14 ноември 2021 г.

Единствената възможност за сънародниците ни остана избирателната секция в Крайстчърч, която бе и първата секция, в която започна изборния ден. Два часа след нея започна и гласуването на българите в Австралия, съобщава МВнР.  

Заради случаи на заболели членове на комисии с коронавирус, в някои секции зад граница, ЦИК е изпратила спешно запитване до МВнР дали могат да бъдат заменени с резервни членове.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Българско училище

Българчета в Ню Джърси отбелязаха "Сурва" с кукерско шествие

По традиция, за поредна година децата от българското училище "Роден край", Ню Джърси, отбелязаха българския празник "Сурва" с кукерско шествие. Специално за събитието, учениците сами изработиха своите маски. С музика, звънци и хлопки маскираните..

публикувано на 04.02.25 в 14:48

Студентите от Западните покрайнини в София ще протестират солидарно със своите сръбски колеги

"Цариброд заслужава по-добро" беше едно от посланията, отправени от протестните шествия, които се състояха във вечерните часове на 1 и 2 февруари, в центъра на Цариброд. Така, царибродчани подкрепиха студентските протести в Сърбия и исканията им,..

публикувано на 04.02.25 в 14:35

Парламентът трябва да реши как ще се гласува в чужбина

От 1 януари т.г. вече има изборен район "Чужбина". При нови парламентарни избори той ще излъчи своя листа. Най-рано в края на март, с промени в Изборния кодекс, ще се реши колко дълга ще е тя. Тепърва ще се изяснява, колко депутати ще се избират в район..

публикувано на 04.02.25 в 12:01