Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Валежите спират в сряда

Снимка: BGNES

В сряда над Източна България облачността ще започне да се разкъсва и намалява, като ще се показва и слънце. Ще духа слаб, по Черноморието до умерен северен вятър. Минималните температури ще са между 1 и 6°. През деня над Западна България облачността ще се задържи значителна, на места преди обяд със слаби валежи. Максималните температури ще са между 6 и 11°, за района на София ще е до 7°.
Над планините в западната половина от страната ще е облачно и мъгливо, преди обяд със слаби валежи от дъжд, над 800 метра и от сняг. Максималната температура на 1200 м. ще е до 4°, на 2000 м. около минус 1°.
В четвъртък ще има разкъсана облачност без валежи, а дневните температури ще се повишат с 2-3°.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 12 март 2025 г.

В "България днес" на 12 март 2025 година думата има изкуството. Ще научите какви са акцентите в започващия 29-ти международен София Филм Фест, колко силна и дълголетна може да бъде каузата "Артисти за деца". За младите с подкрепа и поклон – срещаме ви с..

публикувано на 12.03.25 в 19:00

Времето остава топло и динамично, в планините ще е ветровито

В четвъртък  след очакваните нощни валежи сутринта минималните температури ще бъдат от 10 до 15°. В София ще е около 11°. През деня облачността ще е по-често значителна. На отделни места, главно в Югозападна България и планинските райони, ще има..

публикувано на 12.03.25 в 18:30

От Китай през Прибалтика до Източните Родопи - българинът инвестира в нови изживявания

Българите пътуват все по-активно и отделят повече средства за пътешествия – както до близки, така и до далечни дестинации. През изминалата година са реализирали около 9 млн. задгранични пътувания, като най-популярни са съседните Турция, Гърция,..

публикувано на 12.03.25 в 10:20