Още четирима души, които преди седмица пострадаха в автобусната катастрофа на автомагистрала „Струма”, днес бяха изписани от столичната болница „Пирогов”. Те са били поети от македонски и сръбски линейки, които трябва да ги приберат в родината им. Един от пострадалите остава за наблюдение в клиниката по неврохирургия на „Пирогов”.
Общо 45 пътници загинаха в избухналия пожар, а други седем бяха ранени и настанени на лечение в „Пирогов”. В събота бяха изписани двама души – 17-годишно момиче и 49 годишен мъж, и те в момента се лекуват в Скопие.
Междувременно македонският министър на външните работи Буяр Османи заяви, че очаква до края на седмицата да бъдат предадени телата на загиналите.
Незабавна готовност за реакция на институциите при морски инцидент ще бъде разиграна по време на учение в Бургаския залив днес от 10:00 ч. Симулацията ще се проведе в пристанищен терминал Бургас-Изток, съобщават от Министерството на транспорта...
Всичко, което правим днес, е повлияно от трагедията и страданията в Украйна. Това каза пред журналисти заместник генералният секретар на НАТО Радмила Шекеринска, след като заедно с министъра на вътрешните работи Даниел Митов участваха в откриването на..
В "България днес" на 8 септември слушайте: 02:22 "Църковен календар" – честваме Рождество Богородично 06:59 Манастирът Палѝгодèн край Банско, построен в чест на Божията майка 14:45 Актуално от страната и за българските общности по..
В "България днес" на 8 септември слушайте: 02:22 "Църковен календар" – честваме Рождество Богородично 06:59 Манастирът Палѝгодèн край..
В неделната вечер на 7 септември небето ще ни предложи уникално зрелище, известно като Кървава луна. Става дума за пълно лунно затъмнение, при което..
Всичко, което правим днес, е повлияно от трагедията и страданията в Украйна. Това каза пред журналисти заместник генералният секретар на НАТО Радмила..