Считано от 30 ноември 2021 г., Великобритания въвежда допълнителни мерки заради появата на новия „Омикрон“ вариант на коронавируса, съобщи българското МВнР.
По информация на посолството ни в Лондон от 4 часа сутринта във вторник всеки напълно ваксиниран гражданин, който влиза на територията на Великобритания от страна извън червения списък, каквато към момента е и България, трябва да си направи PCR тест до втория ден от пристигането и да се самоизолира до получаването на негативен резултат.
Ако резултатът от PCR теста се забави, гражданинът трябва да се самоизолира до получаването му или до 14-ия ден след пристигането, в зависимост от това кое от двете обстоятелства настъпи по-рано. Всички, които са били в контакт с предполагаем случай на варианта „Омикрон“, също трябва да се самоизолират, независимо дали са били ваксинирани.
Българските граждани, които не са напълно ваксинирани, трябва да направят тест за Covid-19 в рамките на 3 дни преди отпътуване за Великобритания. Те трябва да резервират и заплатят PCR тестове за втория ден и осмия ден от пристигането си, както и да попълнят формуляр за локализация на пътници в рамките на 48 часа преди да пристигането им. След това те трябва да останат под карантина за 10 дни у дома или друго място, където са отседнали, и да направят PCR тест за Covid-19 на или преди ден 2 и на ден 8. Ако тестът за втория ден е положителен, гражданите трябва да се самоизолират за 10 дни. В този случай не е необходимо да се прави тест за осмия ден. Ако тестът за втория ден е отрицателен, трябва да бъде направен и тестът за осмия ден. В случай че тестът на осмия ден е положителен, гражданите трябва да се самоизолират за 10 дни.
От новата учебна година университетът в молдовския град Тараклия официално ще обучава студенти като филиал на Русенския университет "Ангел Кънчев". С това сливане на двете учебни заведения етническите българи в Молдова ще имат лесен достъп до..
Един живот, заобиколен от книги, думи и мъдрост – така може да бъде описан пътят на известната преводачка Янка Трифонова Селими, която и до днес, на 90-годишна възраст, продължава да предизвиква времето със своята страст и отдаденост към литературата...
Първото международно военно състезание "Най-добър войн" ще се проведе на 25 и 26 юни 2025 г. в Националния военен университет "Васил Левски" във Велико Търново. Турнирът се провежда под егидата на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и се..
България е държавата с най-ниски цени на основните горива – бензин и дизел, в Европейския съюз, сочи статистиката. С очакваното приемане на единната..
Комисията за защита на конкуренцията е започнала секторен анализ на пазара на храните. След извършените проверки на НАП, КЗП и КЗК в над 300 обекта..
Бившият зам.-министър на финансите Георги Клисурски от "Продължаваме Промяната" обяви, че напуска ПП. В публикация във Facebook Клисурски написа:..