Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бъдещите министри ще могат сами да избират своите екипи

Кирил Петков очаква до 8 декември да е ясна структурата на бъдещото коалиционно правителство.
Снимка: БГНЕС

Изпращаме коалиционния договор до партньорите ни и очакваме обратна връзка, каза лидерът на партия "Продължаваме промяната" Кирил Петков пред bTV. До 8 декември се надяваме да имаме завършен договор с политики и разпределение на министерствата.

Първо ще съгласуваме политиките, после всяка партия ще може да номинира най-добрите си кадри. Ще дадем възможност на министрите да си изберат сами екипи, каза Петков, който е кандидат за бъдещ премиер.

За бюджет 2022 г. той очаква заложеният дефицит да е 4% и да се финансира от увеличени приходи и поемане на дълг. Бихме предложили в парламента да се влиза със зелен сертификат, добави Петков.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Дъждовен вторник – червен код за интензивни валежи в Източна България

Във вторник , 7 октомври,   ще се задържи облачно. Продължителни и значителни валежи от дъжд ще има в източните и северните райони на България. В югозападните и южните централни части от страната валежите ще отслабнат, но с прекъсване все още на..

публикувано на 06.10.25 в 19:35

България днес - 6 октомври 2025 г.

В "България днес" на 06 октомври слушайте: 02:15 – Актуално от България и сънародниците по света 11:47 – Репортаж на кореспондентката на БНР в Бургас Даниела Костадинова за ситуацията по Българското Черноморие след..

публикувано на 06.10.25 в 19:00

Тазгодишната реколта от грозде е с перфектно качество

Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на Изпълнителната агенция по лозата и виното Красимир Коев в Пловдив, където се провежда деветата Глобална..

публикувано на 06.10.25 в 16:20