По традиция Бургас отбеляза празника Никулден с богата програма. След тържествената света литургия, в чест на Свети Николай Чудотворец, в храма "Св. Николай Чудотворец" в кв. "Меден рудник", в памет на загиналите моряци и рибари бе отслужена и заупокойна молитва. Градските тържества започнаха с ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг на пл. "Атанас Сиреков".
По стара традиция, при стриктно спазване на противоепидемичните мерки и тази година, бе осветена Никулденска обредна трапеза. В чест на закрилника на града Св. Николай Чудотворец бе раздаден и рибен курбан за здраве и благословия.
В кулминацията на празника на Бургас се включиха и корабните сирени, които огласиха пристанището с поздрава си към жители и гости на града.
На официална церемония в Казанлък тържествено беше коронясана 57-ата Царица Роза на града Мария Шамбурова. Спектакълът по коронацията на Царица Роза постави началото на кулминационните дни от Празника на розата в Казанлък. Той ще продължи до 8..
Най-дългата вита баница с рози в страната ще бъде направена в Казанлък. Традиционното събитие наречено "Хлябът на българина" е част от програмата в Празника на розата и се организира за 13-а година. На 7 юни от 12 ч. в археологическия атракцион..
В "България днес" на 6 юни слушайте: 01:44 - Актуална информация от България и света 08:12 - Прогноза за времето у нас и по..
Симфоничният оркестър на БНР предприе ефективни стачни действия. Това се вижда от публикувани в социалните мрежи видеа на концерта от 6 юни вечерта в..
В "България днес" на 6 юни слушайте:..
В неделя минималните температури в страната ще са от 12 до 17°. В София ще е 12°. През деня ще бъде слънчево и горещо. След обяд главно над планините..