Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Времето на 11 декември

Температурите ще бъдат от 3 до 15 градуса в различните райони

Снимка: Елина Нинова

През нощта валежите временно ще спрат – най-късно в източните райони на страната. На много места облачността ще се разкъса и намалее, а вятърът ще отслабне. Минималните температури ще бъдат между 0 и 5 градуса, по-високи ще бъдат по Черноморието.

Утре (11 декември) преди обед от югозапад облачността отново ще се увеличи и в Западна и Централна България ще има валежи от дъжд. До края на деня ще завали и на изток. В централните райони на Южна България количествата ще бъдат значителни – между 40 и 70 мм.

Утре (11 декември) отново ще се усили вятърът от юг-югоизток, а температурите ще бъдат в широки граници – от 3-5 грдуса в Северозападна България до 12-15 в Източна. През нощта срещу неделя валежите ще продължат.
Сутринта по Черноморието облачността ще бъде разкъсана, но още преди обед от югозапад ще се увеличи и до вечерта ще завали дъжд. Ще духа умерен и силен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 12 и 16 градуса. 

В планините ще бъде облачно, ветровито и с валежи от дъжд, над 1700 м – от сняг. Ще духа силен и бурен вятър от южната четвърт. В Рило-Родопския масив количествата ще бъдат значителни, а по проходите ще се образува нова снежна покривка. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 5 градуса, а на 2000 м – около 0.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Предлагат служители по почтеността да борят корупцията в държавните фирми

Публичните предприятия да въведат система за управление на корупционния риск и да имат служител по почтеността - това предвиждат приети на първо четене промени в Закона за публичните предприятия. Измененията, внесени от ГЕРБ-СДС, бяха одобрени със 105..

публикувано на 30.10.25 в 10:26

Форум разисква позициите на българското Черноморие на туристическия пазар

Варна е домакин на 18-ия Черноморски туристически форум на тема "Позиции на българското Черноморие на туристическия пазар - предизвикателства и перспективи". Организатор на дискусиите, които ще се състоят на 30 и 31 октомври в черноморската ни..

публикувано на 30.10.25 в 06:00

Топлото есенно време продължава, в котловините може да има слани

В четвъртък минималните температури ще са от 1 до 6°, в София – 2°. Малко по-ниски сутринта ще са температурите в котловините, където ще има условия за слана. В часовете преди обед на места в низините и котловините все още ще бъде мъгливо или с..

публикувано на 29.10.25 в 18:30