Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кирил Петков: Задължителен зелен сертификат за Министерския съвет

Снимка: БГНЕС

Първата заповед, ако бъда избран за министър-председател, ще бъде всеки в Министерския съвет да има зелен сертификат, заяви в програмната си реч в Народното събрание номинираният за премиер Кирил Петков.

Той започна с думите: “Днес е важен ден да продължим промяната - промяната на мисленето и промяна в управлението”, и очерта приоритетите.

В енергетиката се цели да се избегне увеличаването на цената на тока за битовите потребители от 1 януари, както и диверсификация, за да не зависим от никого.

В здравеопазването пък основната задача е да се преборим с Covid кризата чрез засилване на доброволната ваксинация.

Мотото на бъдещия кабинет ще бъде "Нулева толерантност към корупцията”.

От парламентарната трибуна Кирил Петков призова опозицията да подкрепи конституционните промени, за да има страната ни истинско и честно правосъдие.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 19 февруари 2025 г.

На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..

публикувано на 19.02.25 в 19:00

Обявен е жълт код за мразовито време за почти цялата страна

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..

публикувано на 19.02.25 в 18:40

България почита паметта на националния си герой Васил Левски

С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в  София . Почит ще отдадат и държавният глава..

публикувано на 19.02.25 в 18:02