Бивш склад за боеприпаси от времето на османската империя във Варна, който от две десетилетия е изоставен и пустее, се превърна в културно средище. Инициативата за това е на местни сдружения.
На 17, 18, и 19 декември пространството е домакин на едно „по-различно“ коледно събитие. Посетителите му ще се насладят на произведените специално за събитието занаятчийски изделия, красиви традиционни и нетрадиционни идеи за предстоящите коледните празници. За да засилят предпразничния уют, домакините са се погрижили да осигурят греяно вино, съчетано със специално подбрана селекция от джаз музика. Част от средствата, събрани от продажбата на изложените произведения ще подпомогнат 4 благотворителни каузи - „Карин дом“, „Социална Чайна“, която осигурява първо работно място на младежи от социални домове, „Червен кръст Варна“ и „За кучетата с любов“.
Съставил: Йоан Колев
През почивните дни, 27 и 28 септември, зала Арена 8888 в София е домакин на Car Speed Show 2025. Автомобилното и лайфстайл изложение ще събере на едно място спортни, луксозни и колекционерски автомобили, а също и мотоциклети, яхти и иновативни продукти за..
От 1980 година насам светът отбелязва 27 септември като Ден на туризма. Той е свързан с годишнината от приемането на устава на Световната организация по туризъм през 1970 г. Редица български селища организират специални събития, макар в страната ни..
Велопоходът на толерантността Le tour du canal се завръща на Гребния канал в Пловдив. На 27 септември от 14:00 часа фондация "Ела и ти" подава ръка на хората с увреждания с празник на движението. Събитието ще предостави възможност на всеки участник за..
Дарина Воденичарова от Немската езикова гимназия "Бертолт Брехт" в Пазарджик е сред финалистите на едно от най-престижните състезания по дебатиране..
През почивните дни, 27 и 28 септември, зала Арена 8888 в София е домакин на Car Speed Show 2025. Автомобилното и лайфстайл изложение ще събере на едно място..
От 1980 година насам светът отбелязва 27 септември като Ден на туризма. Той е свързан с годишнината от приемането на устава на Световната организация..