Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гръцкият премиер на визита в България

Кириакос Мицотакис: Интерконекторът е обща цел

Снимка: БГНЕС

"Обща цел е изграждането на интерконектора Гърция – България, който навлиза в последния си етап”, заяви гръцкият премиер Кириакос Мицотакис, който е на официално посещение у нас.  След срещата си с премиера Кирил Петков той изтъкна, че проектът е от стратегическо значение и за България, и за Гърция и вече има договорка да бъде завършен по-бързо.

“Факт е, че нашите страни са толкова близки от енергийна нужда”, каза, на свой ред, Кирил Петков, и добави, че Планът за възстановяване и развитие също може да бъде разглеждан от регионална гледна точка.

“Никога няма да бъдем сигурни на Балканите, ако всички страни не постигнат висок процент на ваксиниране”, заяви още гръцкият премиер. По думите му, в период на увеличаващи се предизвикателства един справедлив път на Западните Балкани към ЕС ще бъде от обща полза.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В почивните дни – температурите се понижават, възможно е да превали

В събота , 15 февруари, ще бъде предимно облачно, но ще е почти без валежи. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от изток-североизток. Минималните..

публикувано на 14.02.25 в 18:10

В Източните Родопи се сформира нова двойка черни лешояди

Мъжки черен лешояд, освободен в рамките на реинтродукцията на вида, е успял да намери спътница в живота си, която вероятно произхожда от колонията на черните лешояди в Националния парк "Дадя" в Гърция. Новата двойка е забелязана в Източните..

публикувано на 14.02.25 в 16:20

Средната работна заплата в София е 3388 лева

Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..

публикувано на 14.02.25 в 15:06