90-годишнината от установяването на дипломатически отношения между България и Аржентина беше отбелязана с видеомапинг върху фасадата на Националния музей на изящните изкуства в Буенос Айрес - любимо място на аржентинците за разходка и спорт. Атрактивната презентация беше организирана от посолството на България и Министерството на културата на Аржентина.
Дипломатическите отношения между България и Аржентина се установяват през 1931 г., когато първият дипломатически представител и посланик на Аржентина в България Рикардо Оливера връчва акредитивните си писма на цар Борис III, посочват от МВнР.
Аржентина е първата страна в Латинска Америка, с която България установява дипломатически отношения.
Българската общност започва да се формира в началото на 20 век, като през 1929 г. в Аржентина вече има около 10 хиляди български емигранти, напуснали родината по икономически или политически съображения.
Първите българи се заселват в провинция Чако, наричана обикновено „малката България”, както и в градовете Берисо (провинция Буенос Айрес) и Комодоро Ривадавия (провинция Чубут). Днес потомците на тези имигранти поддържат жив българския дух, като създават сдружения, интернет радио и дори телевизионен канал.
В четвъртък минималните температури ще са от 15° до 22°, в София – 16°. През деня, от югозапад на изток-североизток ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност, ще има кратки валежи с гръмотевици. Главно в Южна България валежите ще са интензивни,..
В "България днес" на 30 Юли слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 14:01 – Учреди се Асоциация на българските културни сдружения в чужбина 29:48 – "Изкуството да колекционираш време" – НХГ представя..
На 87-годишна възраст, на 28 юли т. г. е починал един от най-изтъкнатите журналисти международници в България – Константин Иванов . За тъжната вест съобщи на сайта си Съюзът на българските журналисти . " Константин Иванов имаше едно от най-ярките..
Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция:..
"Поне 870 души може да се възползват от мярката "Избирам България", за да бъдат привлечени обратно в България от чужбина. Голяма част от тях сигурно ще..
България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от..