90-годишнината от установяването на дипломатически отношения между България и Аржентина беше отбелязана с видеомапинг върху фасадата на Националния музей на изящните изкуства в Буенос Айрес - любимо място на аржентинците за разходка и спорт. Атрактивната презентация беше организирана от посолството на България и Министерството на културата на Аржентина.
Дипломатическите отношения между България и Аржентина се установяват през 1931 г., когато първият дипломатически представител и посланик на Аржентина в България Рикардо Оливера връчва акредитивните си писма на цар Борис III, посочват от МВнР.
Аржентина е първата страна в Латинска Америка, с която България установява дипломатически отношения.
Българската общност започва да се формира в началото на 20 век, като през 1929 г. в Аржентина вече има около 10 хиляди български емигранти, напуснали родината по икономически или политически съображения.
Първите българи се заселват в провинция Чако, наричана обикновено „малката България”, както и в градовете Берисо (провинция Буенос Айрес) и Комодоро Ривадавия (провинция Чубут). Днес потомците на тези имигранти поддържат жив българския дух, като създават сдружения, интернет радио и дори телевизионен канал.
През следващото денонощие времето в страната ще е динамично. След временно спиране на валежите и разкъсване на облачността, след полунощ от северозапад тя отново ще се увеличи и ще завали. През деня в неделя валежите ще продължат, повече по..
Дългоочакваният парад на лалета в Университетска ботаническа градина Балчик е в своя пик. Тази година палитрата от цветове включва над 45 000 луковици . Новите за градината сортове са 27 . Сред тях са Tulipa "Carnaval de Nice", представител на..
На фона на протести в различни градове срещу "войната по пътищата", лошото състояние на пътната мрежа, корупцията при обществените поръчки и некачествените ремонти, министърът на вътрешните работи Даниел Митов разпореди всеобхватна проверка на..
Възможностите за висококачествено висше образование на френски език в България ще бъдат представени по време на образователно изложение в Скопие...
8 април е денят в който ромите по света честват своята идентичност. "Международният ден на ромите е време, в което да покажем, че ние сме част от..
В "България днес" на 8 април слушайте: 01:43 Актуална информация от страната и българските общности зад граница..