Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Да не забравяме за противоепидемичните мерки по празниците

Снимка: ЕПА/БГНЕС

От Министерството на здравеопазването напомнят да спазваме противоепидемичните мерки по време на коледните и новогодишни празнични дни. Оттам отправят следните препоръки:

  • Когато пазарувате за празничните дни, носете маски и избягвайте натоварените часове.

  •  Редовно подменяйте своята маска.

  •  Редовно проветрявайте помещенията без вентилация.

  •  Спазвайте дистанция на обществените места.

  •  Избягвайте местата, на които се струпват много хора.

  •  Носете своя „зелен сертификат“, защото той ще Ви бъде изискан при посещение в обекти, за които притежанието му е задължително.

  •  Не забравяйте да миете и/или дезинфекцирате ръцете си след контакт с повърхности и предмети, до които са имали досег повече хора.

  •  Ако усетите макар и слабо неразположение, отложете срещите с други хора.

  •  При оплаквания и симптоми, характерни за Covid-19, се самоизолирайте и се консултирайте с Вашия лекар.

  •  Ако планирате пътуване, предварително се запознайте с изискванията, свързани с Covid-19, на държавата или мястото за настаняване.

  •  В празничните дни не се събирайте на големи групи поради вероятността сред присъстващите да има носители на Covid-19, които все още нямат симптоми.

  •  Бъдете особено внимателни при посещенията на възрастни близки и роднини.

Нашето ежедневно поведение е важен аспект на борбата с вируса. В този смисъл спазването на противоепидемичните мерки и ваксинацията ще ни помогнат по-бързо да преодолеем пандемията и да се радваме на още много празници с любимите си хора.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Боб, наденица и фолклор – пъстър и вкусен празник в село Житница

Вторият събор на боба с наденицата обещава незабравим празник на вкуса и фолклорните традиции в село Житница (Южна България). На красивите поляни на местната конна база на 7 септември се събират любители на автентичната кухня, за да оценят по..

публикувано на 07.09.25 в 07:15

България и НАТО провеждат учение за управление при извънредни ситуации

От днес до 12 септември НАТО ще проведе в страната ни едно от най-мащабните и комплексни учения за управление при извънредни ситуации – BULGARIA 2025, съобщи МВР.  Домакин ще бъде Центърът за професионално обучение към Главната дирекция “Пожарна..

публикувано на 07.09.25 в 06:20

Крутмач – любов от пръв вкус в село Крепост

Село Крепост, община Димитровград, става кулинарна столица на традициите на  7 септември 2025 г. , когато  приютява една от най-ароматните ни кулинарни изяви – Празникът на крутмача. Това е автентично българско сирене, приготвяно по старинна..

публикувано на 06.09.25 в 22:10