1033 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа. Това е най-ниският брой от началото на седмицата и почти двойно по-малко от 1966-те заразени ден по-рано. 76,38% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 4,2% от направените 24 343 теста, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни са 97 317. В болници са приети 146 инфектирани. 89% от тях не са имунизирани. Хоспитализирани са 4047 пациенти. 467 са на интензивно лечение.
За последните 24 часа са починали 40 души с установен Covid. 34 от тях не са били ваксинирани. Излекуваните са 295.
В петък са поставени 1186 ваксини. Със завършена имунизация са 1 897 154. С трета поставена доза са 251 047 души.В петък , 17 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част от Горнотракийската низина ще има мъгла или ниска облачност. През деня над по-голямата част от..
Министърът на културата Мариан Бачев откри българския щанд в 77-ия Международен панаир на книгата във Франкфурт. “От средновековните ръкописи, положили основите на нашата писмена култура, до съвременните гласове, които днес разговарят с глобалния..
От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Отличието е връчено на официална церемония в..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна..
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на..
В сряда минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. През денонощието над по-голямата част от страната облачността ще остане значителна и..