3616 са новите случаи на коронавирус регистрирани в страната за последното денонощие. 75.8% от тях не са ваксинирани. Новозаразените са със 167 повече спрямо ден по-рано. Положителни са 11% от направените 33 334 теста, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват до 101 579. Хоспитализирани са 4100 пациенти. 467 са на интензивно лечение. 87% от новоприетите в болниците 550 инфектирани на са имуннизирани.
За последните 24 часа са починали 71 болни с установен Covid. 66 от починалите не са били ваксинирани. Като излекувани са отчетени 1105 души.
В четвъртък са поставени 14 591 ваксини. 1 913 988 души са със завършен имунизационен цикъл.272 721 от тях имат трета подсилваща доза.
На 24 февруари "България днес" е изпъстрена със събития и прояви общностите на сънародниците ни зад граница. Ще започнем с темата за свободата и бъдещето, която придоби нови и различни измерение за Европа след 24 февруари 2022 година и случилото се в..
Съвместна специализирана алпийска подготовка провеждат военнослужещи от 101-ви алпийски полк от състава на Сухопътните войски на Българската армия и от Въоръжените сили на Румъния. От 24 до 28 февруари те ще тренират в реална обстановка на..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и постави под въпрос една от основните цели на ЕС – предотвратяване на нов конфликт на континента...
Празничното богослужение по освещаването на новия български православен храм в Лондон възглавява Негово Светейшество българският патриарх Даниил, който..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се..