В новогодишната нощ над Западна България ще е ясно, а над Източна облачността ще е значителна. Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, в София до 1°.
През първия ден от новата година облачността ще е променлива, преди обяд над източната половина от страната и над планините, по-често значителна, но без съществени валежи. В Дунавската равнина и в западната част на Горнотракийската низина ще духа силен северозападен вятър. Максималните температури ще са от 10 до 15°, за София до 12.
Над планините облачността ще е променлива. Само на изолирани места ще превали слабо. Ще духа до бурен вятър от северозапад. Максимална температура на 1200 м. ще е до 8°, на 2000 м. около 2°.
В неделя метеорологичната обстановка ще остане почти без промяна.
С редица събития в цяла България се отбелязва Денят на народните будители. В деня, в който отдаваме почит на българските книжовници, просветители, борци за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния..
В Деня на народните будители Администрацията на президента ще отвори врати за граждани. Днес от 10,30 ч. пред сградата на президентската институция ще се проведе церемония по издигане на националния флаг на България. Президентът..
В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока облачност, преди обед на места в равнините ще има мъгла. Ще бъде почти тихо или със слаб вятър от..
През лятото на 2014 г. фотографът Филип Базен и философката Кристиан Волер обхождат България, като изследват поредица от самозапалвания в страната..
Тазгодишният празник на бесарабските българи, който отбелязваме ежегодно на 29 октомври, прерасна в поредица събития, посветени на българската..
На 27 октомври в Брюксел се състоя първото заседание на Акцията CA-24150 "Ценности в турбулентни времена: навигиране в социалните промени и..