Със 100 са повече жертвите при катастрофи през 2021 г. в България спрямо 2020 г., сочи пътна полиция към 1 януари 2022 г. Пълните данни ще излязат през февруари.
6069 тежки злополуки са станали до декември 2021 г. През 2020 г. те са били 5708. Загиналите са 557 души, а 7596 са били ранените, докато през 2020 г. те са съответно 463 и 7121. Показателите доближават числата от 2019 г., когато нямаше ограничения в трафика, заради Covid и катастрофите бяха 6730 с 628 загинали и 8499 ранени.
Увеличението за 2021-ва е драстично и поставя страната на първите места в черните класации на ЕС с около 80 жертви на 1 млн. жители.
Най-смъртоносна е била трагедията с македонски автобус на 23 ноември, при която загинаха 45 души.Във вторник , 7 октомври, ще се задържи облачно. Продължителни и значителни валежи от дъжд ще има в източните и северните райони на България. В югозападните и южните централни части от страната валежите ще отслабнат, но с прекъсване все още на..
В "България днес" на 06 октомври слушайте: 02:15 – Актуално от България и сънародниците по света 11:47 – Репортаж на кореспондентката на БНР в Бургас Даниела Костадинова за ситуацията по Българското Черноморие след..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на Изпълнителната агенция по лозата и виното Красимир Коев в Пловдив, където се провежда деветата Глобална..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..