Схемата за подпомагане на бизнеса заради високите цени на електроеренгията трябва да бъде балансирана, обяви вицепремиерът Асен Василев на заседанието на парламентарните комисии по финанси и по енергетика. Според него не е възможно държавата да поеме пълния риск на бизнеса в електроенергийния сектор.
„Драматичната ситуация се дължи не толкова на повишено потребление или по-малко предлагане на българския пазар, колкото на свързването на българския с международните пазари и изключително голямото ниво на износ, което вдига цените“, подчерта министърът. Финансовото министерство е предвидило общо 860 млн. лв. бюджетни средства за допълнително подпомагане на бизнеса в периода декември-март.
В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови 34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..
Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..
Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..