От 7 януари Англия променя режима на влизане в страната за граждани от държави извън червения списък, сред които е и България, съобщава пресцентърът на МВнР.
Отпада задължителният тест за коронавирус, направен преди влизане в страната, за всички ваксинирани граждани, както и за тези под 18-годишна възраст.
Остава в сила обаче изискването за отрицателен резултат от тест за Covid-19 до два дни след пристигането в Англия. Този тест ще може да бъде и антигенен, а не както досега само PCR.
В брой 74 на предаването слушайте: Клубът на българските жени и семейства в Хамбург празнува 20 години от своето създаване – разговор с основателката му Емилия Юкер Какво кара едно момче от Габрово да се натоварва с каузи, които..
В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..