През последното денонощие са установени 3176 случаи на коронавирус от направените 26 832 тестове, показват данните на Единния информационен портал. Почти 12% от пробите са дали положителен резултат. 73% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 1052, в Бургас – 349, и във Варна – 322. В болница се намират 5009 пациенти – от тях 517 в интензивни отделения. 83% от новопостъпилите 226 не са ваксинирани. 45 души са починали – от тях нито един не е имунизиран, докато излекуваните са 1795. Активните случаи надхвърлиха 127 хиляди. Вчера са поставени 11 276 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 1 940 402 души. 383 693 имат и бустерна доза.
България ще участва в Световното изложение ЕКСПО 2025 с национален щанд, на който ще работят български студенти, по предложение на Министерството на туризма. Българската държава ще има собствен павилион, от най-висок клас – тип "А", съобщиха от..
Българското посолство в Киев организира тържествено честване по повод националния празник Трети март пред паметника на украинските войници и българските опълченци, загинали за свободата на България в освободителната война от 1877-78 г., съобщиха..
Честит Национален празник и Ден на Освобождението на България, уважаеми сънародници! Ако припомним историята - на 3 март 1878 г. в Сан Стефано край Истанбул е подписан мирен договор, който предвижда в границите на българската държава да бъдат..
Двайсет и пет деца и младежи, оцелели след отвличане от терористи в тунелите под Газа или с родители все още в ръцете на "Хамас", получиха десет дни..
Честит Национален празник и Ден на Освобождението на България, уважаеми сънародници! Ако припомним историята - на 3 март 1878 г. в Сан Стефано край..
Хиляди българи, от всички краища на страната, се събраха днес в Пампорово и заедно отпразнуваха националния празник – Трети март. Голямото спускане с..