Министър-председателят Кирил Петков ще заминe на официално посещение в Скопие, Република Северна Македония на 18 януари 2022 г.
В състава на българската делегация е министърът на външните работи Теодора Генчовска, министърът на транспорта и докладите на Николай Събев и заместник-председателят на Народното събрание Кристиан Вигенин. Осъществяването на визитата стана възможно след падането на карантината на премиера след получен отрицателен PCR тест.
Преди 18 януари парламентът в Скопие ще обсъжда и избира новото македонско правителство начело с Димитър Ковачевски. Той ще замени досeгашния премиер Зоран Заев.
Публична среща-дискусия на тема Greece's culture is far more than the Acropolis ще се проведе на 2 юли 2025 г. Началото е от 10,00 ч. в зала "Иван Гешов" в централната сграда на БАН (ул. "15 ноември" № 1, 1000 София). Специален гост и лектор ще бъде Н...
По време на първата национална конференция, посветена на поклонническия туризъм в България, с участието на министъра на туризма Мирослав Боршош и Западно- и Средноевропейския митрополит Антоний, представители на духовенството и туристическия сектор беше..
Летен Фермерски фестивал с акцент не само върху чистата храна, но и върху родителството и книгите, ще се проведе при пилоните на НДК в центъра на София от 27 до 29 юни. "Ще съберем издатели с книги за хубавата храна, за възпитаването на доброто у децата и..
Над 800 дигитални номади, предприемачи и творци от 50 държави пристигнаха в Банско по повод шестото издание на Bansko Nomad Fest – едно от..
Рок фест "Твърдица и църквата" ще се проведе тази вечер от 20:00 ч. край язовир Жребчево. Фестивалът се организира за поредна година от Община Твърдица и е..