В петък през страната ще премине студен атмосферен фронт. В по-голямата част от България ще превалява сняг, на места в низините примесен с дъжд. След обяд от северозапад облачността ще започне да се разкъсва и намалява. Сутрешните температури ще са между минус 3 и 2°, в София около минус 1. Максималните ще достигнат от 0 до 5°, за София - около нулата.
Над планините ще превалява сняг. Привечер валежите ще спрат и облачността ще се разкъса. Ще духа умерен до силен северозападен вятър. На височина 1200 м. максималната температура ще е минус 4°, на 2000 м. до минус 9.
В събота ще вали сняг само над Балкана, но студът ще се усили.
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..
Засилен интерес се отчита към новия сайт на Bulgaria Wants You само месец след началото му, съобщиха от организацията. Регистрирани са над 10 000 нови..
В "България днес" на 13 октомври слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 14:00 - За корупцията по пътищата на страната..