Въпреки предизвикателствата на пандемията от Covid, Германия запазва водеща позиция като търговски партньор на България. Това заяви президентът на Германо-българската индустриално-търговска камара Тим Курт при връчването на „Наградите на германската икономика в България“ за 2021 г.
Според неокончателната статистика търговският обмен между двете страни възлиза на 7,033 млрд. евро. Износът от България за Германия е 4 млрд. евро, а вносът от Германия е 3,032 млрд. евро. Германия е вторият по значимост чуждестранен инвеститор в българската икономика с 290,4 млн. евро. Изпреварена е само от Люксембург.
„Наградата на германската икономика в България“ в категорията за голямо предприятие получи "Фесто Прoдакшън", в категорията за "Малко и средно предприятие" призът отиде при "Смарт органик" (Smart Organic), а за "Стартиращо предприятие" бе отличено "Пейхоук" (Payhawk). За "Социален ангажимент " беше отличена "УниКредит Булбанк", предаде БТА.Наполовина са намалели украинските граждани с временна закрила в страната, които са настанени в хотели и други бази по линия на хуманитарната програма за подслон. В момента са 2732 души, а през пролетта са били 5647 души, отчете вицепремиерът Атанас..
Тематична експозиция, посветена на тиквата, е сред акцентите на традиционните "Есенни срещи с растенията" и Дните на есенното плодородие в Ботаническата градина на Българската академия на науките. От 15 до 25 октомври, както и в неделя, 19..
В сряда минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. През денонощието над по-голямата част от страната облачността ще остане значителна и на отделни места в Източна България и планините ще има валежи, по-значителни в Родопската област...
Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на..
София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват..