Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Общините търсят подкрепа, за да се справят с високите цени на тока

Даниел Панов
Снимка: БГНЕС- архив

Националното сдружение на общините настоява правителството да предприеме спешни мерки за местните власти, които са в криза от високите сметки за ток. Общински социални, здравни и образователни структури да се третират като битови потребители, поиска, председателят на сдружението и кмет на Велико Търново Даниел Панов.  

Зам.-кметът по финанси на София Дончо Барбалов каза за БНТ, че на среща на сдружението със зам.- министрите по енергетика и финанси има уверение, че общините ще получат указания, за да се разблокират бюджетните плащания. Според Барбалов проблемът с недостига на парите е създаден от наслагването на 3 кризи – цените на енергоносителите, здравната криза с пандемията и липсата на държавен бюджет. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В края на седмицата – превалявания

В събота , 18 октомври,   минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони от страната. През нощта срещу..

публикувано на 17.10.25 в 19:41

България днес - 17 октомври 2025 г.

В "България днес" на 17 октомври слушайте: 08:25 - Българите в Унгария с двоен празник – ден на приятелството и сертификат от ЮНЕСКО за градинарската традиция 15:30 -  Актуално от и за сънародниците по света 25:02 - По съседски – новини и..

публикувано на 17.10.25 в 19:00

Пристигна четвъртият хеликоптер за спешна медицинска помощ по въздуха

Четвъртият хеликоптер, предназначен за спешна медицинска помощ по въздуха, вече е на българска земя. "Новата въздушна линейка ще бъде базирана в хангара на Висшето военновъздушно училище "Георги Бенковски" в Долна Митрополия, откъдето ще обслужва..

публикувано на 17.10.25 в 16:47