През последното денонощие са установени 8116 случаи на коронавирус от направените 40 735 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 20% от пробите са дали положителен резултат. 75,5% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София –1713, във Варна – 793, и в Пловдив – 790. В болница се намират 6156 пациенти – от тях 586 в интензивни отделения. 85% от новопостъпилите 886 не са ваксинирани. 100 души са починали – от тях 90% не са имунизирани, докато излекуваните са 6788. Активните случаи наброяват 258 716. Вчера са поставени 9398 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 010 523 души. 630 869 имат и бустерна доза.
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна облачност. Слаб дъжд ще превалява на места в югоизточните и планинските части от страната. Сутринта..
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на генерал-майор от резерва Иван Парапунов, подполковник Стефан Стефанов и майор Димитър Григоров за..
Зоологическата градина в София има нов обитател – мъжки снежен леопард на 11 години, съобщи БНТ. Той идва от зоопарка Норденс Арк, разположен в област Бохус, Швеция, и се казва Араатан. Преди време от зоопарка в Хелзинки, Финландия, пристигна..
Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на..
Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на..
София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват..