Междуведомствена делегация на Съединените щати начело със специалния съветник в Държавния департамент Дерек Шоле ще посети страната ни през следващата седмица, съобщиха от американското външнополитическо ведомство. Дерек Шоле ще се срещне с членове на правителството, за да продължи стратегическия диалог в областта на сигурността, енергетиката и върховенството на закона, започнал през януари 2020 г. Делегацията ще обсъди редица въпроси и ще се консултира със съюзниците от НАТО и партньори от ЕС относно руската агресия срещу Украйна. Освен София специалният съветник в американския Държавен департамент ще посети Букурещ и Брюксел.
В средата на януари т.г. осем български културно-просветни сдружения от Босилеград, Цариброд, Звонци, Враня, Пирот и Ниш изпратиха открито писмо до президента на Сърбия Александър Вучич, омбудсмана Зоран Пашалич, Делегацията на Съвета на Европа,..
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад граница – разговор на Гергана Манчева с доц. д-р Анна Иванова, заместник-ректор на Великотърновския..
Комисията по отбрана подкрепи закупуването на комуникационните системи Link 22 за новите български военни кораби. Сделката за над 1,35 млн. евро влиза за одобрение в парламента при неприет бюджет за 2025 г. Министърът на отбраната увери, че пари за..
Деана Хааг е родена в Кливланд, щата Охайо. Израства с мечти за приключения и нови хоризонти. Завършва специалност "Изящни изкуства" в колежа..
В средата на януари т.г. осем български културно-просветни сдружения от Босилеград, Цариброд, Звонци, Враня, Пирот и Ниш изпратиха открито писмо до..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..