В рамките на обиколката си в няколко държави, съветникът на Държавния департамент на Съединените щати Дерек Шолей посети София начело на делегация от високопоставени официални лица, информира БТА. Посещението на Шолей в страната ни е в продължение на двустранния Стратегически диалог между България и САЩ, чието начало беше сложено през януари 2020 година.
Целта на посещението на 8 февруари бе разглеждането на широк спектър от теми, свързани със стратегическото надграждане на стабилните двустранни връзки, засилването на общата ни сигурност и просперитет, както и продължаването на трансатлантическото взаимодействие в подкрепа на суверенитета и териториалната цялост на Украйна.
Съветник Шолей оцени високо резултатите от своите разговори с представителите на българското правителство, в лицето на министъра на икономиката Асен Василев, министъра на отбраната Стефан Янев и външния министър Теодора Генчовска. Дерек Шолей заяви, че Америка приветства амбициозния дневен ред на новото българско правителство и с готовност ще го подкрепи в справянето с пандемията от COVID-19, корупцията, климатичните промени, енергийната диверсификация и други ключови въпроси.
По време на краткия си престой си в София, съветник Шолей разгледа част от богатото културно наследство на столицата.
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..
Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на БНР – Радио България, е била повече от работно място за редица популярни имена от родната..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се..