7263 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа при 8140 ден по-рано. ¾ от новозаразените не са имунизирани. Положителните са 24 % от направените 30 170 теста, сочи порталът coronavirus.bg.
Седмичната заболеваемост средно за страната е 674 на 100 000 души население при 1521 на 100 000 души 2 седмици по-рано.
Активно болните са 262 352. В болници са приети 775 инфектирани. Над 84% от тях не са ваксинирани. Хоспитализираните пациенти спадат с 37 до 6237. На интензивно лечение са 608 заразени.
През денонощието са починали 108 души с установен Covid. 95 от починалите не са били ваксинирани. Излекуваните са 6745.
В сряда са поставени 7552 ваксини. Със завършен имунизационен цикъл са 2 020 190 души.
Част от действащите мобилни мрежи в България ще бъдат изключени през 2025 година. Председателят на Комисията за регулиране на съобщенията Иван Димитров обясни, че предстои да бъде пренареден честотният ресурс и да се създаде възможност за по-добро..
Отлагането на искането на конвергентен доклад за влизането на България в еврозоната не е фатално. По-важно е да се постигне стабилност в управлението, финансите и икономиката. Това заяви в село Делчево вицепрезидентът Илияна Йотова, която участва в..
През нощта в равнините и котловините ще се задържи мъгливо или с ниска облачност. Сутрешните температури в повечето райони ще бъдат между 0° и 5°, в София – около 1°. В понеделник вятърът ще се ориентира от северозапад, в Източна България от..
Подкрепа за дейността на Института по социални дейности и практики в София е каузата, която ще обедини организатори и гости на превърналия се в..
16 268 са новите българи през 2024 г., става ясно от отчета на комисията към вицепрезидента Илияна Йотова за миналата година. Така за първи път от 4 г...
Няма да има съвместно честване със Северна Македония на 153-тата годишнина от рождението на Гоце Делчев на 4 февруари. България не е получила покана..