Студенти по медицина от Република Северна Македония, обучаващи се в България, ще могат да получат стипендия, осигурена от фондация "Жени и Александър Дърводелски".
До дни ще бъде известен и първият стипендиант, който ще бъде подпомаган с 500 лева месечно, съобщи Николай Болтаджиев от Центъра за защита правата в здравеопазването, цитиран от БТА. По думите му, Центърът е оторизиран да разпредели както стипендиите, така и други дарения от регистрираната в САЩ фондация, които ще бъдат в размер на около 100 000 долара годишно.
Засилен интерес се отчита към новия сайт на Bulgaria Wants You само месец след началото му, съобщиха от организацията. Регистрирани са над 10 000 нови потребители. За сравнение, това е броят на всички регистрации в сайта от самото му създаване..
11 млади български лекари вече са преминали обучение в престижната университетска болница Weill Cornell Medicine в Ню Йорк. Обучението е част от проект за обмяна на опит и въвеждане на съвременни практики в детското здравеопазване и медицинското..
От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани, съобщиха от пресцентъра на организацията. Инициативата е по програма “Храни и основно материално..
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може..
Засилен интерес се отчита към новия сайт на Bulgaria Wants You само месец след началото му, съобщиха от организацията. Регистрирани са над 10 000 нови..
11 млади български лекари вече са преминали обучение в престижната университетска болница Weill Cornell Medicine в Ню Йорк. Обучението е част от..