Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Процентът на заболелите с Covid-19 продължава да спада

Снимка: радио Видин

Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 4626. Според данните на Единния информационен портал 18,46 % от направените 25 056 тестове са положителни. Хоспитализираните са 5545, от които 588 в интензивни отделения. Новопостъпилите са 633, като 85,15 % от тях не са ваксинирани. Починалите за последните 24 часа са 105 души, а 89,52 % от тях не са били ваксинирани. 9866 пациенти са отчетени като излекувани. 

Най-много нови случаи има в София – 989, Варна – 740,Бургас – 420 и Пловдив – 382.  

Имунизираните през последното денонощие са 5703. Хората със завършен ваксинационен цикъл у нас са вече 2 034 242 души, а с три дози са 666 736.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Себан-Бекаш: Толерантността е част от идентичността на българското общество

Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви президентът Румен Радев на среща в София с Ан-Софи Себан-Бекаш, вицепрезидент за Европа на Американския..

публикувано на 21.11.25 в 18:00

Григор Димитров отново с номинация за престижна награда за спортсменство

Григор Димитров е номиниран за наградата "Стефан Едберг" за спортсменство през сезона в най-високото ниво на мъжкия тенис - АТР. Към победителите от последните три години в наградата "Стефан Едберг" за спортсменство – Григор Димитров (2024), Карлос..

публикувано на 21.11.25 в 17:43

Европейската прокуратура разследва измами със земеделски субсидии в България

В рамките на разследване, водено от Европейската прокуратура в София, Главна дирекция "Национална полиция" е извършила няколко претърсвания и изземвания през тази седмица по подозрение за измами с евросубсидии за земеделие, предаде БТА, позовавайки се на..

публикувано на 21.11.25 в 15:48