Служители на вътрешното министерство днес ще протестират пред сградата на Народното събрание. Демонстрацията е организирана от Синдикалната федерация на служителите в МВР. Според най-големия полицейски синдикат законопроектът за държавния бюджет не отразява потребностите на българските граждани по отношение на тяхната сигурност и безопасност, както и не предвижда мерки, гарантиращи достоен труд и заплащане на служителите на МВР. „В последните 4-5 г. това ще бъде първата година, в която в проекта за бюджет не се предвижда увеличение на възнагражденията на служителите в МВР”, заяви Валентин Попов, председател на синдикалната федерация.
В словото си на официалното честване в София на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, вицепрезидентът Илияна Йотова изтъкна, че създадената преди 1170 години глаголица е не..
Пощенска марка по повод 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската писменост, и започващата днес 20-а Световна среща на българските медии беше официално валидирана днес в Министерството на..
Шествия и тържества по случай 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, се провеждат днес из цяла България. В София шествието започва в 10:30 часа. То ще премине по..
Вече две десетилетия българските медии в чужбина се събират на годишна среща, организирана от Българската телеграфна агенция. Събитието е известно като..
В "България днес" на 23 май слушайте: 02:20 - Новини 09:32 - Прогноза за времето 15:37 - Започва 20-ата Световна среща на българските медии –..
Независимият кмет на Букурещ е новият президент на Румъния Никушор Дан спечели втория тур на президентските избори в Румъния. При..