През нощтаоблачността ще продължи да се разкъсва и намалява. На места в равнините и низините сутринта ще е мъгливо. Минимални температури между минус 1° и 4°, в София - около 2°.
В понеделник, 21 февруари, преди обяд облачността ще е разкъсана, над много райони до слънчево. След обяд от северозапад ще започне ново увеличение на облачността и привечер на отделни места в Западна България ще превали слаб дъжд. Температурите ще се повишат, максималните ще са предимно между 15°и 20°, в София - около 15°.
Над планините облачността ще е разкъсана, преди обяд над много райони до слънчево. След обяд от северозапад облачността ще се увеличава и на отделни места в планините в Западна България ще превали. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 10°, на 2000 метра - около 3°.
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може да бъде разгледана в рамките на два дни, до 17 октомври, и е посветена на 85-ата годишнина от..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...
В петък , 17 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част..
В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания –..
От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу,..