1235 са новите случаи на коронавирус за последните 24 часа в страната. Над 77% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 12% от направените 10 207 теста, сочи порталът coronavirus.bg. Обичайно в понеделник заради забавената статистика данните са занижени. Но преди седмица на 14 февруари новозаразените са били 1539. Процентът на заразени е бил 15.3% при сходен брой тестове - 10 061.
Регистрираните активно болни спадат с 2525 до 244 500. Новоприети в болници са 160 инфектирани. 87.5 на сто от тях не са имунизирани. Хоспитализирани са 5402-ма пациенти. 577 са на интензивно лечение.
За денонощието са починали 44 души с установен Covid. 40 от починалите не са били ваксинирани. Оздравелите са 3716.
В неделя са поставени 838 ваксини.
На 24 февруари "България днес" е изпъстрена със събития и прояви общностите на сънародниците ни зад граница. Ще започнем с темата за свободата и бъдещето, която придоби нови и различни измерение за Европа след 24 февруари 2022 година и случилото се в..
Във вторник , 25 февруари, минималните температури ще са между минус 5 и 0°, на североизток и до минус 11°. В София ще е около минус 3°. Сутринта край реките са възможни мъгли. През деня слаби превалявания от дъжд ще има на места в югозападните..
Съвместна специализирана алпийска подготовка провеждат военнослужещи от 101-ви алпийски полк от състава на Сухопътните войски на Българската армия и от Въоръжените сили на Румъния. От 24 до 28 февруари те ще тренират в реална обстановка на..
Празничното богослужение по освещаването на новия български православен храм в Лондон възглавява Негово Светейшество българският патриарх Даниил, който..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се..