Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва облекчаване на противоепидемичните мерки

Снимка: БГНЕС

3411 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа. 74,2% от новозаразените не са имунизирани. Положителни са 15.5% от направените 21 984 теста, сочи порталът coronavirus.bg. 

Регистрираните активно болни са 229 935. В болници са приети 426 инфектирани. 83,3% от тях не са ваксинирани. Хоспитализирани са 4712 пациенти. 537 са на интензивно лечение.  

През денонощието са починали 53-ма души с установен Covid. 50 от починалите не са били ваксинирани. Излекуваните са 8490 души. В сряда са поставени 4452 ваксини. 

От 24 февруари влизат в сила първите облекчения на мерките срещу пандемията. На обществени места на закрито на клиентите няма да се изисква да представят зелен сертификат.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България се включва в Международния ден срещу насилието над жени

В редица градове на България днес ще се проведат шествия под надслов "Нито една повече" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени. В шествията ще се включат и от Българския фонд за жените. От фонда посочват, че за 2025 г...

публикувано на 25.11.25 в 06:00

България днес - 24 ноември 2025 г.

В "България днес" на 24 ноември слушайте: 05:33 - Еврото тревожи българите, но привлича чужденците 17:03 - Актуално за сънародниците по света 22:10 - Банатските българи, палкенският език и книжовната норма – интервю с д-р Светлана Караджова за..

публикувано на 24.11.25 в 19:00

Ще има разкъсана облачност без валежи

Във вторник  минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и Източна България ще има разкъсана средна и висока облачност. Над останалата част от страната облачността..

публикувано на 24.11.25 в 18:30