Два автобуса с евакуирани български граждани ще потеглят днес в 13,00 и в 14,00 ч. от нашето консулство в Одеса, съобщи за бТВ българският консул Светослав Иванов. “Имам уверение от МВнР, че при необходимост ще ни изпратят транспорт и за събота”, добави той. По думите му, всеки сънародник, който потърси външното ни министерство, ще бъде свързан с дипломатите на терен, за да организират евакуацията му. Консулът каза още, че на граничните пунктове има голямо струпване, но изрази надеждата да бъде осигурен зелен коридор.
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често..