Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От „Възраждане“ искат да закрият Комисията за досиетата

Снимка: БГНЕС

Да се закрие комисията за досиетата и да се прехвърли към Агенцията по архивите, предлага законопроект на партия „Възраждане“. Мотивът е, че всяка година за комисията се дават 4,5 млн. лв. от бюджета. 

„Ще даваме тези пари за комисия, която ще се занимава само да изкарва досиета на хора, които вече са на преклонна възраст и в голямата си част са били в българското разузнаване. Има голяма разлика от доносници и хора, които са били част от военното разузнаване или българските дипломатически мисии и са рискували живота си“, каза заместник-председателят на парламента Цончо Ганев. 

В правомощията на комисията, провеждаща и значителна изследователска дейност е разкриването на агентите от бившата Държавна сигурност. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Софийският университет пое председателството на алианса "Transform4Europe"

На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..

публикувано на 23.10.25 в 10:25

Възможни са слаби валежи в Южна България, затоплянето продължава

В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..

публикувано на 22.10.25 в 19:16

Младите лекари ще получат желаното увеличение на заплатите си

На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на парламентарната здравна комисия нейният председател Костадин Ангелов, предаде репортерът на БНР..

публикувано на 22.10.25 в 16:33