Протест на Националното сдружение на българските лозари временно блокира 5 ключови пътища в страната. Лозарите настояват субсидията им да се увеличат от 15 на 150 евро за декар, както е в целия ЕС. Те настояват и да бъде сменен изпълнителният директор на Агенцията по лозата и виното Красимир Коев.
„Работим на единен пазар с колегите от Западна Европа, дори и от Румъния, където самото лозарство е доста добре субсидирано и в един момент ние не сме конкурентоспособни. 15 на сто от колегите са готови да излязат от този поминък. Нямаме работна ръка, държавата неглижира сектора. Получаваме мизерно подпомагане, което по никакъв начин не е адекватно“, заяви пред БНР един от организаторите в Плевен Димитър Хараламбиев.
Премиерът Росен Желязков ще участва в тържествените чествания по повод 140-ата годишнина от Сръбско-българската война, които ще се проведат, днес, 7 ноември – Деня на победата в битката при Сливница. Желязков ще приеме строя на почетния караул и..
Под мотото "Отговорност, единство и сигурност" на 5 и 6 ноември 2025 г. в хотел "Хаят Риджънси София" се проведе германо-български семинар за журналисти и общественици. Организатори бяха Европейската академия в Берлин в сътрудничество с Федералното..
Научноизследователският кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) отплава от Варна след тържествена церемония по изпращане на Морската гара. В своето четвърто плаване до Антарктида се очаква корабът да достигне до българската антарктическа база на..
Премиерът Росен Желязков ще участва в тържествените чествания по повод 140-ата годишнина от Сръбско-българската война, които ще се проведат, днес, 7..
В "България днес" на 07 ноември слушайте: 05:14 - Актуално от България 13:08 – По съседски – новини от Балканите 22:12 – Делници и..
Под мотото "Отговорност, единство и сигурност" на 5 и 6 ноември 2025 г. в хотел "Хаят Риджънси София" се проведе германо-български семинар за..