Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Новозаразените с Covid за денонощието са под 1000

724 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа. 73 % от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 11 % от направените 6559 теста, сочи порталът coronavirus.bg.  

Регистрираните активно болни намаляват с 1758 до 218 694. В болници са приети 138 инфектирани. 86 на сто от тях не са ваксинирани. Хоспитализирани са 4268 пациенти. 503-ма са в интензивни отделения. 

През денонощието са починали 24 души с установен Covid. 22-ма от тях не са били ваксинирани. Излекувани са 2458 заразени. В неделя са поставени 554 ваксини.  

От 28 февруари всички ученици учат присъствено, като тестването за коронавирус на учащите веднъж седмично продължава




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Гимназисти постигнаха едно от най-добрите представяния за България в iGeo

Най-добрите български ученици по география спечелиха 4 медала от най-престижното световно състезание по география. На 21-вата Международна олимпиада по география iGeo гимназистите завоюваха 3 сребърни и 1 бронзов медал, като направиха едно от..

публикувано на 01.08.25 в 14:35

Връчиха наградите за плакати, рекламиращи българския туризъм

Три равностойни награди и 8 поощрителни отличия за туристически плакат на тема “България“ присъди журито на конкурса на Международното триенале на сценичния плакат и Министерството на туризма. Журито ръководено от проф. Божидар Йонов прегледа..

публикувано на 01.08.25 в 12:18

Защо всяко лято горските пожари ни "изненадват"?

Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", заедно с вътрешния министър Даниел Митов обяви, че..

публикувано на 01.08.25 в 12:10