Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започна проверка на бензиностанциите заради паниката с горивата

Снимка: БГНЕС

Икономическият министър Корнелия Нинова възложи на Комисията за защита на потребителите проверки на всички бензиностанции заради изкуствено създадената паника и за да не се допуска спекулативно повишаване цените на горивата. 

Освен това Министерството на икономиката проверява лица и фирми, които търгуват на едро с нефт и продукти с нефтен произход, за евентуални закононарушения на регистрационния режим.

„Няма да позволим никой да трупа свръхпечалба на гърба на хората, ще използваме всички законови механизми, за да защитим потребителите“, заяви Корнелия Нинова, цитирана от пресцентъра на министерството.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 25 февруари 2025 г.

В "България днес" на 25.02 разговаряме с главната управителка на Германо-българската индустриално-търговска камара Соня Миклай, за да разберем доколко България е позната като дестинация и представена на германските изложения. Срещаме се с..

публикувано на 25.02.25 в 19:00

Хладната утрин ще бъде заменена от топъл зимен ден

В сряда  минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, по-ниски в североизточните райони до минус 7°. В София ще е около минус 1°. През деня над Западна България ще бъде предимно облачно. Над Източна България ще е слънчево с временни..

публикувано на 25.02.25 в 18:30

Списание ЛИК разказва за 90-годишнината на БНР

Списанието на БТА ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио. То беше представено днес на специално събитие в Мраморното фоайе на радиото. На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през..

публикувано на 25.02.25 в 17:37