От следващата седмица автобусни превозвачи започват поетапно повишение на цените на билетите - както за градските, така и за междуселищните пътувания. Кризата с коронавируса, намаленият брой на пътниците и високите цени на горивата са причините, които изтъкват от бранша. От Конфедерацията на автобусните превозвачи заявяват, че имат одобрението на транспортния министър Николай Събев, тъй като по този начин ще бъде облекчен бюджетът. Предвижда се повишението на цените за превоз да достигне до 50% на местата, където това е възможно, каза Магдалена Милтенова, председател на конфедерацията.
В брой 56 на предаването слушайте: В българското магазинче на брюкселския квартал Скарбек или как се прави бизнес в административния център на Европа – репортаж на Даниела Големинова Рубрика „Мост на вярата“: Коя е жената до българския..
На прага на астрономическото лято и покачването на температурите най-важно е да имаме вода. Летните месеци на 2024-а обаче бяха истинско изпитание за стотици населени места в различни части България, които бяха без вода или на частичен режим на..
Две медийни годишнини се отбелязват в Българския културен институт в Лондон на 19 юни. Това са 60-годишнината от излизането на първия брой на сп. ЛИК – изданието за литература, изкуство и култура на Българската телеграфна агенция и 90-годишнината..
Най-старият зимен курорт у нас – "Боровец", открива летния сезон на 28 юни, съобщава БТА. От тази дата ще работи и кабинковият лифт, който обаче няма да..
Село Делчево възстановява традицията за отбелязване на Еньовден с двудневна програма на 21 и 22 юни, съобщиха от Община Гоце Делчев. Събитията ще..