Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Почти няма желаещи да се ваксинират срещу Covid

Снимка: БГНЕС

1693 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа при 1920 ден по-рано. Над 74% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 11,3% от направените 14 946 теста, сочи порталът coronavirus.bg

202 247 са регистрираните активно болни. В болници са постъпили 221 инфектирани. Над 84 на сто от тях не са имунизирани. Хоспитализираните пациенти намаляват до 2698 души. Минимално намаляват и заразените на интензивно лечение до 354.

През денонощието са починали 33-ма души с установен Covid. 30 от починалите не са били ваксинирани. Излекуваните са 5093. В четвъртък са поставени 2740 ваксини.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

32-ма млади цигулари от 14 държави участват в конкурса "Васко Абаджиев"

Осмият Международен конкурс за цигулари "Васко Абаджиев" ще се проведе в София от 20 до 23 ноември при рекорден интерес. Организаторите от Клуб ЮНЕСКО "Леонардо да Винчи" София са въодушевени от  постъпилите 32 кандидатури от 14 държави, сред които Италия,..

публикувано на 20.11.25 в 07:00

Експерти дискутират достъпа на учениците до социалните мрежи

Министерството на образованието и науката организира на 20 ноември национална кръгла маса на тема "Необходими ли са ограничения за достъпа на деца до социалните мрежи?". Инициативата е съвместна с парламентарните комисии по образованието и науката и по..

публикувано на 20.11.25 в 06:00

Ще вали само в някои планини и по черноморското крайбрежие

В четвъртък  минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 13 и 15°, в София ще е около 7°. През деня облачността временно ще намалява и валежите ще спират. Вятърът в котловините и низините временно ще стихва и там преди обед ще бъде..

публикувано на 19.11.25 в 18:30