Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дневните температури леко ще се повишат

Снимка: архив

През следващото денонощие, облачността от север ще се увеличава. В по-голямата част от страната ще е почти тихо, в Източна България - със слаб северозападен вятър. Минималните температури ще са между минус 8 и минус 3 градуса, на места в котловините на Южна България - до минус 10 - минус 12 градуса, в София - около минус 8 градуса. 

Утре облачността ще е значителна, като след обяд от запад ще започне да се разкъсва. Ще бъде почти без валежи. Ще духа слаб, предимно северозападен вятър.  Дневните температури ще се повишат и максималните ще са между 4 и 9 градуса, в София 4-5 градуса. 

Над Черноморието облачността ще е променлива, по-често значителна, без валежи. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максимални температури ще са между 4 -7 градуса, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 2 бала. 

Над планините ще преобладава облачно време, почти без валежи. По-късно през деня облачността ще започне да намалява. Ще духа до умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около минус 3 градуса, на 2000 метра - около минус 9 градуса.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България участва в Международния панаир на книгата във Франкфурт

Министърът на културата Мариан Бачев откри българския щанд в 77-ия Международен панаир на книгата във Франкфурт.  “От средновековните ръкописи, положили основите на нашата писмена култура, до съвременните гласове, които днес разговарят с глобалния..

публикувано на 16.10.25 в 13:45

Президентът отличи с орден най-известния българист в Китай проф. Ма Сипу

От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Отличието е връчено на официална церемония в..

публикувано на 16.10.25 в 13:13

Часът на Радио България - Брой 68

В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания – интервю с преподавателя по български език Валентин Кожухаров;  Животът на българите в Патагония е..

публикувано на 16.10.25 в 12:00