Между 50 и 100 млн. лв. ще бъдат необходими за посрещането на бежанската вълна от Украйна, прогнозира пред БНР вицепремиерът и финансов министър Асен Василев. Според него няма да се стигне до съкращаване на капиталови разходи, за да бъдат подслонени бягащите от войната. Министърът уточни, че в бюджета има буфери, които да покрият необходимите суми, преди те да бъдат възстановени от Европейската комисия “по линия подпомагане на граничните държави, приемащи бежанци”.
Вицепремиерът предупреди за целенасочено създаване на паника относно липсата на стоки от първа необходимост, както се случи с горивата и олиото. Затова и Комисията за защита на конкуренцията ще бъде сезирана, а ако не се задейства, ще бъде поставен въпросът за нейните действия и състав. Асен Василев обвини опозицията в създаването на паника сред хората и добави, че разполага с информация за подготвяни подобни акции с цената на брашното и захарта.

В "България днес" на 21 ноември слушайте: 05:40 Актуално за България и сънародниците по света 15:25 Църковен Календар – честваме големия християнски празник Въведение Богородично и Ден на православната християнска младеж и..
В събота минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна България. През деня ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, следобед и над..
Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви президентът Румен Радев на среща в София с Ан-Софи Себан-Бекаш, вицепрезидент за Европа на Американския..
Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд..
Охранителни камери заснеха мечка в жилищен квартал на град Карлово преди дни. Хищникът е сляз ъл до къщите в северната част на града и се е..
Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с..