523 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа при 960 в предното денонощие. 73,6% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 10,7% от направените 4881 теста, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни намаляват с 243 до 198 844. В болници са приети 65 заразени. 48 от новоприетите не са имунизирани. Хоспитализирани са 2592 пациенти. 344 са на интензивно лечение.
14 души с установен Covid са починали за денонощието. 13 от починалите не са били ваксинирани. Излекуваните са 752. В неделя са поставени 290 ваксини.

В брой 74 на предаването слушайте: Клубът на българските жени и семейства в Хамбург празнува 20 години от своето създаване – разговор с основателката му Емилия Юкер Какво кара едно момче от Габрово да се натоварва с каузи, които..
В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела..
Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила..