Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пролетно размразяване във вторник

Снимка: БГНЕС

Вторник ще започне с минимални температури в страната от минус 7° до минус 2°. За София се очакват около минус 5°. През деня ще е слънчево. След обяд от северозапад облачността, ще нараства. Максималните температури ще достигнат от 9° до 14°, в столицата до 10°.

Над планините ще е слънчево. След обяд от северозапад ще има увеличение на облачността. Ще духа слаб, по билата до умерен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м. ще е до 2°, на 2000 м. около минус 3°.

В сряда дневните температури ще се понижат с 2-3°. Ще е дъждовно над цялата страна.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Облачно с превалявания от дъжд

В петък времето ще бъде предимно облачно, преди обед на места в низините ще има и мъгли. На отделни места, главно в Южна България, ще превали дъжд. Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, в София – 2°, а максималните – между 6° и 11°, в..

публикувано на 27.02.25 в 19:00
Росица Матева

Няма да преброяват повторно бюлетините от последните избори

Няма да има ново броене на бюлетините от последните парламентарни избори от октомври 2024 г. Централната избирателна комисия се събра днес на заседание, след като вчера Конституционният съд разпореди да се изчислят наново резултати от парламентарните..

публикувано на 27.02.25 в 14:07

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 40

В брой 40 на предаването ви предлагаме : Във вълшебния свят на "Вазовчетата" и българския език във Франция – интервю с  Янета Димитрова, преподавател в БНУ „Иван Вазов“ в Париж и отговорник за Международния литературен конкурс "Вълшебното..

публикувано на 27.02.25 в 12:00