2433 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа, като нарастват с 1910 спрямо предходното денонощие. Над 70% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са над 12 на сто от направените 20 013 теста, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни намаляват с 2523 до 196 321. В болници са приети 299 инфектирани. 80% от тях не са били имунизирани. Хоспитализираните намаляват със 189 до 2592-ма пациенти. На интензивно лечение са 311 заразени.
За денонощието са починали 64 души с установен Covid. 54 от починалите не са били ваксинирани. Излекуваните са 4892-ма. В понеделник са поставени 1853 ваксини.
От 22 до 24 юли Добруджанският съюз на зърнопроизводителите организира за четвърти път изложението "Ден на полето", което тази година ще бъде разположено в землището на крайморския град Балчик. Събитието продължава да следва традицията..
Фондация "За утре" стартира проекта "Да творим заедно", събиращ младежи от Албания, Литва и България и техни връстници със специални потребности, съобщи БТА. Дейностите са финансирани по програма "Еразъм плюс" и са насочени към социалното и..
Министърът на външните работи на България Георг Георгиев проведе двустранна работна среща с британския външен министър Дейвид Лами в рамките на еднодневно работно посещение в Лондон по покана на британската страна. Двамата министри обсъдиха..
Сцената ги събира, този път в България, мястото е старопрестолната столица Велико Търново. Там си дават среща фолклорните състави, които пазят и..
Нова тенденция при фалшивите пари – най-много неистински банкноти вече има при купюрите от 100 лева с лика на Алеко Константинов, за разлика отпреди..
Най-големият международен граничен събор на Балканите в прохода "Кадъ Боаз" отново събра хиляди българи и сърби. Границата беше отворена в..