2393 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа. Над 70% от новозаразените не са имунизирани. Положителни са 13,1% от направените 18 262 теста, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни намаляват с 901 до 195 420. Новоприети в болници са 248 инфектирани. Над 80 на сто от тях не са имунизирани. Хоспитализирани намаляват с 243-ма до 2349 пациенти. На интензивно лечение са 288 заразени.
През денонощието са починали 34 души с установен Covid. 31 от починалите не са били ваксинирани. Излекуваните са 3260 души.
Във вторник са поставени 2327 ваксини. Със завършен имунизационен цикъл са 2 054 562 души, 705 600 имат бустерни дози.
Известната радиожурналистка, позната сред широката аудитория като водеща на знаковото предаване на БНР "Разговор с вас" Божана Димитрова отбелязва днес 85-ата си годишнина. В интервю за БТА тя сподели, че след толкова много години работа пред..
Протест пред сградата на Българската народна банка в защита на българския лев и против влизането на България в Еврозоната започна по обяд в центъра на София. Организатори са партия "Възраждане" и граждански организации. Участниците настояват за..
Спряха частично ремонта на "Дунав мост", свързващ България и Румъния, предаде БНТ. Това се е наложило заради ниските температури през последните дни в Русе и цялата страна.Очаква се следващата седмица ремонтните дейности на "Дунав мост" да бъдат подновени...
Празничното богослужение по освещаването на новия български православен храм в Лондон възглавява Негово Светейшество българският патриарх Даниил, който..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се..