Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров ще се бори да стигне до полуфинала на турнира в Индиън Уелс

Снимка: Twitter /Grigor Dimitrov

Григор Димитров победи с 6:3, 7:6 Джон Иснър и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс. Българска ракета успя да отстрани трети опонент в Калифорния. 208-сантиметровия гигант Иснър е известен и със своя силен начален удар, но Димитров го надигра в почти всички компоненти на двубоя.

За място на 1/2-финалите Григор Димитров, ще спори с №7 в схемата Андрей Рубльов, справил се също в два сета с №11 поляка Хуберт Хуркач - 7-6 (5), 6-4.

През 2021 г. българинът успя да се пребори и игра на полуфинала в турнира, но загуби срещу Камерън Нори от Великобритания.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Има жертви на наводненията в "Елените" (обновена)

Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди  министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са..

обновено на 03.10.25 в 18:17

Евакуират хора от наводненото курортно селище "Елените"

Тече евакуация във ваканционно селище "Елените", задействана е системата BG-Alert с указания за незабавна евакуация и качване на високо. Над 10 екипа на пожарната са на място. Властите апелират жителите и гостите на района да следят съобщенията и..

публикувано на 03.10.25 в 13:24

Заради дъждовете в Бургас обявиха частично бедствено положение

Със заповед на кмета Димитър Николов Община Бургас въведе частично бедствено положение до 6 октомври. Кметът заяви, че при необходимост ще бъде извършена евакуация в най-засегнатите от интензивните валежи райони. Мярката се налага заради..

публикувано на 03.10.25 в 10:51