В събота минималните температури ще са между минус 8 и минус 3°, в София около минус 7. През деня облачността ще е разкъсана, а след обяд ще се вплътнява.
На отделни места, главно по крайбрежието и в планините на Югозападна България, ще превали слаб сняг. Вятърът ще е умерен от североизток, в крайните източни райони ще е до силен. Остава студено с максимални температури между 2 и 7°, за столицата се очакват 3°.
Над планините облачността ще е значителна. На места, главно в Рило-Родопската област, ще превали слаб сняг. Ще духа до силен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 м. ще е минус 5°, на 2000 м. минус 11.
В неделя не се очаква промяна на времето.
В брой 74 на предаването слушайте: Клубът на българските жени и семейства в Хамбург празнува 20 години от своето създаване – разговор с основателката му Емилия Юкер Какво кара едно момче от Габрово да се натоварва с каузи, които..
В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..